Co to jest
Aktualności
Regulamin
Komunikat Techniczny
Wyniki
Archiwum
V edycja NA zakończona!

W czwartek 15 marca odbył się finałowy etap Nocnego Azymutu edycji 2017-2018.

Zawody te odbyły się na bliskim dla naszego klubu osiedlu, czyli gdyńskiej Dąbrowie. Na starcie stanęło ponad stu uczestników, którzy walczyli o jak najlepsze lokaty na zakończenie V edycji Nocnego Azymutu. 

Ostateczna klasyfikacja edycji 2017/18 wygląda następująco:

Płotka

 1. Kleinszmidt Michał 
 2. Stefaniak Jacek
 3. Stefaniak Robert


Pstrąg

 1. Nowak Anna
 2. Ukleja Patrycja
 3. Bielecki Michał


Pirania

 1. Pesta Piotr
 2. Porzycz Grzegorz
 3. Nowak Grzegorz 

Najlepsza kobieta:

Nowak Beata

Rekin

 1. Ogdowski Bartłomiej
 2. Fankidejski Artur
 3. Ćwidak Paweł


Najlepsza kobieta:

Izydorczyk Urszula

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a także wszystkim, którzy chociaż raz stanęli na starcie NA zmagając się zarówno z trasą, jak i z ciemnością. To właśnie dzięki Wam udało nam się uzyskać w tym sezonie rekordową frekwencję, która wyniosła 547 osobostartów! Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieje, że zobaczymy się już niedługo na innych naszych imprezach związanych z biegiem na orientację ;)

Finał V edycji już w czwartek!

15 marca odbędzie się 6 etap Nocnego Azymutu, zamykający V edycję. Bezpośrednio po zakończeniu biegu odbędzie się dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii oraz losowanie nagród wśród wszystkich startujących w V edycji. Warunkiem otrzymania nagrody jest jej osobiste odebranie podczas dekoracji.

W zakładce KOMUNIKAT TECHNICZNY pojawiły się już szczegóły czwartkowej rywalizacji. Znajdziecie tam parametry tras, opis terenu oraz specyficznej formy w jakiej zostaną rozegrane te zawody, a mianowicie startu masowego. Jest to jedna z niewielu okazji, gdy zawodnicy w biegu na orientację mają możliwość rywalizacji ramię w ramię, stąd też zawody zapowiadają się bardzo emocjonująco. 

Przypominamy również, że I termin zgłoszeń, poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, gdy opłata startowa jest niższa, trwa tylko do wtorku 13 marca. Po tym terminie możecie się zgłosić jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej:  zgloszenia@azymut45gdynia.org lub w dniu startu w centrum zawodów, jednak z racji, że bieg jest rozgrywany w formie startu masowego, trasy są przypisane do konkretnych osób i ilość map dodatkowych jest bardzo ograniczona - organizator nie gwarantuje możliwości wystartowania w przypadku zgłoszenia w dniu imprezy. 

Zapraszamy także na wydarzenia na facebooku, gdzie publikujemy wszelkie informacje dotyczącego najbliższego etapu. ;) 

Zapisy już trwają, nie przegapcie wtorkowego terminu zgłoszeń i...
 

                                                                                        ...do zoorientowania się w Gdyni ;)

Zbliża się FINAŁ V edycji NA!

15 marca rozegrany zostanie FINAŁ V edycji NA. Po biegu odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagród. Oto skrót podstawowych informacji dotyczących przebiegu imprezy.

Terenem rozgrywania zawodów będzie osiedle Dąbrowa w Gdyni. W większości będzie to obszar, na którym jeszcze nie było mapy do biegu na orientację. Centrum Zawodów znajduje się w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 na ul. Nagietkowej. Bliższe szczegóły imprezy zostaną przedstawione w komunikacie technicznym.

Podobnie jak w poprzednich latach bieg zostanie przeprowadzony w formie startu masowego we wszystkich kategoriach. Ze względów organizacyjnych poszczególne kategorie wystartują na trasę osobno, w niewielkich odstępach. Godziny startów podane zostaną w komunikacie technicznym.

W celu wykluczenia, w jak największym stopniu, "ciągnięcia" się zawodników za sobą bez używania mapy, trasa zawodów będzie skonstruowana na zasadzie motylkowego systemu rozbić. PRZYKŁAD  Polega on na tym, że dwóch zawodników biegnących tą samą trasę , pokonuje niektóre jej odcinki w innej kolejności, w odróżnieniu od rywali. Sprawia to, że sumaryczna długość i kierunek  trasy, w jakim jest pokonywana, jest równy dla wszystkich zawodników z kategorii, ale na pewnych odcinkach trasy zawodnicy będą musieli się rozdzielić. 

W przypadku motylkowego systemu rozbić, należy zwrócić szczególną uwagę na numerację przy podbijaniu punktów kontrolnych. Posiadając punkt o numerach porządkowych oddzielonych ukośnikiem np. 1/4/8 oznacza, że zawodnik w trakcie wykonywania swojej trasy będzie musiał trzykrotnie potwierdzić swoją obecność na tym punkcie w momencie pokonywania tak zwanego motylka. 

Zapisy już trwają, pierwszy termin ZGŁOSZEŃ potrwa do 13 marca i...

                                                                                        ...do zoorientowania się na Dąbrowie ;)

Przedostatni etap V edycji NA za nami!

Odbył się już przedostatni w tej edycji etap Nocnego Azymutu. Areną zmagań był teren Klubowych Mistrzostw Polski 2013, a mianowicie Osiedle Młyniec na gdańskiej Zaspie. 

Wyniki, międzyczasy oraz klasyfikację generalną na dzień dzisiejszy możecie znaleźć w zakładce wyniki.

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim zawodnikom o obowiązku zameldowania się na mecie po zakończeniu biegu. Na ostatnim etapie jeden z zawodników nie sczytał swojej karty SI na mecie. W takiej sytuacji my jako organizatorzy uważamy, że zawodnik jest na trasie, dlatego aby uniknąć takich sytuacji prosimy o bezzwłoczne zameldowanie się na mecie po zakończeniu biegu bądź zejściu z trasy.


Upominki za etap wylosowali: płotka - Stefaniak Robert, pstrąg - Krzemieniecki Maciej, pirania - Gbur Krzysztof, rekin - Leśniowski Mariusz. Gratulujemy!!! Upominki będą do odebrania w Sekratariacie na ostatnim etapie NA i będzie to ostatnia szansa na odebranie wylosowanych w tej edycji nagród.

Już 15 marca odbędzie się finał V edycji Nocnego Azymutu. Podobnie jak to było w poprzednich latach, zawody te zostaną rozegrane w formie startu masowego. Szczegóły imprezy znajdziecie wkrótce w komunikacie technicznym. 

Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia z etapu

Do zoorientowania się wkrótce ;)

Zbliża się 5 etap NA!

15 lutego odbędzie się 5, przedostatni etap Nocnego Azymutu! 

Początkowo obszarem zmagań miała być nowa mapa na Zaspie, jednak z przyczyn technicznych jesteśmy zmuszeni do przeprowadzenia imprezy na istniejącej już mapie "Osiedle Młyniec", na której ostatni raz ścigaliśmy się 2 lata temu. Szczegóły techniczne takie jak parametry tras, dokładną lokalizację oraz opis terenu znajdziecie w KOMUNIKACIE TECHNICZNYM na stronie zawodów.

Jednocześnie przypominamy, że I termin zgłoszeń poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY , gdy opłata startowa jest niższa, trwa do 13 lutego (wtorek). Po tym terminie można się zgłosić na zawody za pośrednictwem poczty elektronicznej: zgloszenia@azymut45gdynia.org. Istnieje także możliwość zgłoszenia się w dniu startu w centrum zawodów, jednak w tym przypadku organizator nie gwarantuje dostępności mapy, ponieważ są one drukowane z wyprzedzeniem. 

Zapraszamy także na wydarzenia na facebooku, gdzie publikujemy wszelkie informacje dotyczącego najbliższego etapu. ;)


Tymczasem zapisy na 5 etap już trwają, nie przegapcie wtorkowego terminu zgłoszeń i...
 

                                                                                        ...do zoorientowania się w Gdańsku ;)

Za nami już 4 etapy NA

Czwarty etap tegorocznej edycji NA odbył się na gdańskiej Żabiance w zimowej scenerii.
 

W zakładce wyniki znajdziecie rezultaty z biegu oraz aktualną klasyfikację generalną zawodów.
 

Tym razem upominki za etap trafiają do: płotka - Milewczyk Miłosz, pstrąg - Grzybowski Maciej, pirania - Miroshnichenko Viktor, rekin - Borowiec Paweł. Gratulujemy!!! Upominki będą do odebrania w Sekratariacie na następnych etapach NA.

4 etap NA już za chwilę!

18 stycznia odbędzie się 4 etap Nocnego Azymutu!

Pierwszy w tym roku etap odbędzie się na znanej już z poprzedniego roku mapie "Osiedle Młodych" w Gdańsku Żabiance. W zakładce Komunikat Techniczny znajdują się szczegóły dotyczące zbliżającego się etapu. 

Jednocześnie przypominamy, że I termin zgłoszeń poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY , gdy opłata startowa jest niższa, trwa do 16 stycznia (wtorek). Po tym terminie można się zgłosić na imprezę jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej: zgloszenia@azymut45gdynia.org. Istnieje także możliwość zgłoszenia się w dniu startu w centrum zawodów, jednak w tym przypadku organizator nie gwarantuje dostępności mapy, ponieważ są one drukowane z wyprzedzeniem. 


Zapraszamy także na wydarzenia na facebooku, gdzie publikujemy wszelkie informacje dotyczącego najbliższego etapu. ;) 

Zapisy już trwają, nie przegapcie wtorkowego terminu zgłoszeń i...
 

                                                                                        ...do zoorientowania się w Gdańsku ;)

V edycja NA na półmetku!

Trzeci z sześciu etapów tegorocznej edycji NA już zakończony! W czwartkowym biegu do rywalizacji, na pagórkowatej Chylonii, stanęła prawie setka zawodników. Mamy nadzieje, że nowa mapa oraz ciekawe trasy przysporzyły Wam dużo orientacyjnych emocji. 

W zakładce wyniki znajdziecie rezultaty z biegu oraz aktualną klasyfikację generalną zawodów. Tutaj znajdziecie zdjęcia z 3-go etapu. Jeżeli chcielibyście zobaczyć zdjęcia z poprzednich etapów tegorocznej edycji, to linki są dostępne w  postach podsumowujących poszczególne etapy.


W związku z niesportowymi zachowaniami (skracanie trasy poprzez przeskakiwanie przez "ogrodzenie nie do przejścia"), jakie miały miejsce na ostatnim etapie (i nie tylko), chcielibyśmy zwrócić uwagę na przestrzeganie zasad sprinterskiego biegu na orientację. Trasy, które dla Was przygotowywujemy, są możliwe do pokonania bez przekraczania przepisów, a trudności jakie napotykacie przy wyborze wariantu są elementem sportowej rywalizacji. Osoby skracające trasę niezgodnie z przepisami biegu na orientację (przekraczając obiekty zakazane) będą dyskwalifikowane. Osoby przekraczające przepisy można prawie jednoznacznie wskazać, porównując międzyczasy z konkretnego przebiegu. Chcemy wierzyć, że sytuacje te wynikają z niewiedzy uczestników, w związku z tym prosimy o zapoznanie się z Obiektami zakazanymi do przekraczania, ponieważ w przyszłości będziemy restrykcyjnie podchodzić do takich sytuacji.
 

Szczęśliwcami, którzy wygrali upominki na tym etapie są: płotka - Dziedzic Leonard, pstrąg - Kilichowski Kacper, pirania - Kęsy Sajmon, rekin -Izydorczyk Urszula. Gratulujemy!!! Upominki będą do odebrania w Sekratariacie na następnych etapach NA.

Kolejny etap nocnego ścigania odbędzie się 18 stycznia 2018 roku w Gdańsku na Żabiance. 

Do zoorientowania się wkrótce ;)

3 etap rywalizacji już niedługo!

Nadeszła pora na ostatni w tym roku kalendarzowym etap Nocnego Azymutu!

Już 14 grudnia odbędzie się 3 etap V edycji Nocnego Azymutu, tym razem na zupełnie nowej mapie w Gdyni Chyloni. W zakładce Komunikat Techniczny znajdziecie szczegóły dotyczące zbliżającej się imprezy


Pierwszy termin zgłoszeń mija we wtorek 12 grudnia, aby się zapisać wystarczy skorzystać elektronicznego formularza dostępnego pod tym linkiem: formularz

Zapraszamy także na wydarzenia na facebooku, gdzie publikujemy wszelkie informacje dotyczącego najbliższego etapu. ;) 

Zapisy już trwają, nie przegapcie wtorkowego terminu zgłoszeń i...
 

                                                                                        ...do zoorientowania się na Chyloni ;)

2 etap V edycji przeszedł do historii

Za nami 2 etap rywalizacji tegorocznego Nocnego Azymutu, w którym wystartowało 98 uczestników. Dzięki uprzejmości władz Politechniki Gdańskiej i Centrum Sportu Akademickiego oraz dzięki gościnności Wydziału Mechanicznego mogliście doświadczyć wielu orientacyjnych wyzwań na świeżo wyremontowanym kampusie PG.

Jeżeli jesteście ciekawi czy wybrane przez Was warianty były najkrótsze i naszybsze to zapraszamy na naszego instagrama gdzie będziecie mogli zobaczyć urywki z najciekawszymi punktami 2 etapu.

W zakładce wyniki możecie zobaczyć rezultaty oraz klasyfikację generalną po 2 etapach. Tutaj znajdziecie zdjęcia z 2 etapu.

Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce w Gdynii Chylonii gdzie odbędzie się kolejny etap NA.
 

Szczęśliwcami, którzy wylosowali upominki na 2 etapie są: płotka - Amelia Kiszkiel Makiewicz, pstrąg - Jakub Westa, pirania - Katarzyna Januszewicz, rekin - Piotr Kaczyński. Upominki będą do odebrania w Sekretariacie na następnych etapach NA.


Specjalne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji tego etapu kierujemy do Dyrektora Wydziału Mechanicznego inż. Wojciecha Połuboka i Kierownika Katedry Konstrukcji Maszyn i Pojazdów prof. dr hab. inż. Michała Wasilczuka

                     Do zoorientowania :)

2 etap Nocnego Azymutu już tuż tuż

Nadeszła pora na start w 2 etapie tegorocznej edycji!

Już za chwilę 2 etap V edycji Nocnego Azymutu, tym razem na Kampusie Politechniki Gdańskiej. W zakładce Komunikat Techniczny znajdziecie szczegóły dotyczące zbliżającej się imprezy.
Tym razem będziecie mogli spotkać się z problemem, który dotyka tysiące osób zaczynających swój 1 rok studiów, czyli jak odnaleźć się na kampusie akademickim. Odnalezienie właściwej sali wykładowej nie należy do najprostszych, podobnie jak odnalezienie punktów kontrolnych na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej i wykonanie tego w jak najkrótszym czasie.

Pierwszy termin zgłoszeń mija 21listopada, wystarczy skorzystać elektronicznego formularza dostępnego pod tym linkiem: formularz

Zapraszamy na dołączenie do wydarzenia na facebooku, gdzie również będziemy publikować wszelkie informacje dotyczącego danego etapu. ;) 

Pragniemy również poinformować, że koszt udziału w imprezie dla wszystkich studentów, doktorantów oraz pracowników akademickich Politechniki Gdańskiej wynosi 5 zł wraz z wypożyczniem chipa (Obowiązuje jedynie przy zgłoszeniu elektronicznym do dnia 21 listopada oraz za okazaniem legitymacji w biurze zawodów).

Zapisy już trwają, dlatego zachęcamy do rezerwowania czwartkowych wieczorów, nie przegapcie wtorkowego terminu zgłoszeń i...
 

                                                                                        ...do zoorientowania się na Politechnice ;)

1 etap V edycji za nami

Mamy nowy rekord frekwencji na Nocnym Azymucie!

 

We wczorajszej imprezie odnotowaliśmy na starcie 106 zawodnikówów i pierwszy raz w historii imprezy przekroczyliśmy granicę 100 startujących.

Dziękujemy wszystkim za udział! Mamy nadzieje, że dostarczyliśmy Wam wielu emocji i z chęcią pojawicie się w przyszłym miesiącu na kampusie Politechniki Gdańskiej, gdzie odbędzie się 2 etap rywalizacji. 
 

Wśród zawodników, którzy wystartowali w 1 etapie rozlosowaliśmy upominki. Wylosowanymi szczęśliwcami zostali: płotka - Pawłowski Marcin, pstrąg - Ciechanowicz Mikołaj, pirania - Kuźba Justyna, rekin - Pruszkowski Paweł. Upominki będą do odebrania w sekretariacie na następnych etapach NA.

 

W zakładce Wyniki znajdziecie podsumowanie zmagań 1 etapu, a tutaj możecie obejrzeć trochę fotek
 

                                                                                                                      Do zoorientowania :)

Rusza V edycja Nocnego Azymutu!

Witamy wszystkich po dłuższej przerwie!
Mamy nadzieję, że już nie możecie się doczekać nocnego ścigania po trójmiejskich osiedlach i parkach, podobnie jak my organizowania dla Was kolejnych nocnych zawodów. Pierwszy etap V edycji NA już wkrótce, 26 października, w Orłowie. Teren zawodów obejmuje okolice Potoku Kolibskiego oraz przyległego osiedla i parku. Szczegóły dotyczące etapu znajdziecie w zakładce Komunikat Techniczny

 

Jest już ramowy program tegorocznej edycji. W nowym sezonie pojawiło się kilka nowości, z czego największą są 3 nowe mapy. Drugą z nowości, jaką zapewne już zauważyliście, jest nowa strona internetowa. Utworzyliśmy formularz, poprzez który będziecie się zgłaszać na zawody i dzięki któremu dostaniecie informację zwrotną na swoją pocztę elektroniczną. Pracujemy dalej nad niektórymi rozwiązaniami na stronie i w przyszłości możecie się spodziewać miłych zmian.

 

Podobnie jak w zeszłym roku istnieje możliwość skorzystania z pakietu "5+1" dzięki czemu otrzymujecie sześć startów w cenie pięciu. Opcja ta jest dostępna w formularzu zgłoszeniowym przed 1 etapem tegorocznej edycji.

 

Zapraszamy na dołączenie do wydarzenia na  facebooku , gdzie również będziemy publikować wszelkie informacje dotyczącego danego etapu. ;) 

 

Zapisy już trwają, dlatego zachęcamy do rezerwowania czwartkowych wieczorów, I termin elektronicznych zapisów na pierwszy etap mija   24 października (wtorek), nie przegapcie ...

                                                                                                        

                                                                                         ...do zoorientowania się w Orłowie ;)